ROTH

Systemy ogrzewania podłogowego
Cieplny komfort

Technika regulacji firmy Roth
 ... oszczędność i komfort

Technika regulacji
Systemy ogrzewania podłogowego gwarantują eksploatację dopasowaną do warunków atmosferycznych, jak również do wymogów użytkownika przy jak najlepszym wykorzystaniu energii. Firma Roth oferuje pełną gamę automatyki i urządzeń sterujących ogrzewaniem podłogowym.

Regulacja temperatury pomieszczeń siłowniki zaworyów rozdzielacza, termostaty zegarowe i pokojowe
Termostaty pokojowe i zegarowe w połączeniu z siłownikami zaworów rozdzielacza zapewniają wysoki komfort automatycznej regulacji temperatury pomieszczeń. Rejestrują one temperaturę otoczenia przy zastosowaniu wewnętrznego czujnika temperatury. Żądana temperatura pomieszczenia jest ustawiana na pokrętle. Jeżeli faktyczna temperatura pomieszczenia spada poniżej nastawionej wartości, załącza się przekaźnik. Termostat pokojowy RSF 20.T posiada funkcje nocnego obniżania o stałą temperaturę 2oC. Cyfrowy termostat zegarowy umożliwia z kolei programowanie czasów grzania i temperatury pomieszczeń przez siedem dni w tygodniu. Może być łączony z termostatami pokojowymi. Funkcja czasowa termostatu zegarowego zostaje przy tym przeniesiona na termostat pokojowy, przy czym nastawianie temperatury na każdym termostacie pokojowym może się odbywać indywidualnie.

Moduł przyłączeniowy
Moduł przyłączeniowy umożliwia proste i przejrzyste połączenie siłowników zaworów rozdzielacza z termostatami pokojowymi i zegarowymi. Za pomocą modułu możliwe staje się również połączenie kilku obwodów grzewczych z jednym termostatem. Pozwala na przyłączenie maksymalnie 6 termostatów i 12 siłowników.

Siłownik zaworu
rozdzielacza
Siłownik zaworu rozdzielacza

Termostat pokojowy
Termostat pokojowy
Termostat zegarowy
Termostat zegarowy
Moduł przyłączeniowy
Moduł przyłączeniowy

.