Witamy na stronie IZO-TERM ! Mamy nadzieję, że przeglądanie naszej strony sprawi ci przyjemność i że znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji. Oferujemy usługi z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji,instalacji sanitarnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Szczegółowe informacje o naszych usługach można znaleźć online lub skontaktować się z obsługą klienta.

Gruntowe pompy ciepła to pompy dla których źródłem ciepła jest grunt lub woda gruntowa. Energia słoneczna jest akumulowana przez powierzchnię ziemi w okresie lata a następnie wykorzystywana przez pompę ciepła. Ciepło pobierane jest z gruntu przez system rur zakopanych w ziemi a wykonanych z tworzyw sztucznych którymi krąży niezamarzający płyn oddając uzyskane ciepło do pompy. W pompie ciepło jest przekazywane do celów potrzebnych w gospodarstwie domowym jak np. ogrzewanie pomieszczeń czy podgrzewanie wody. Pompy ciepła pracujące w układzie z wodą osiągają najwyższe współczynniki efektywności. System dolnego źródła na bazie wody gruntowej składa się z dwóch studni: studni czerpalnej w której zainstalowana jest pompa głębinowa oraz drugiej studni chłonnej. Oszczędności kosztów wynikłe z tego typu zastosowań w stosunku do tradycyjnego ogrzewania i podgrzewania wody wynoszą nawet 75%. Oferujemy 16 modeli pomp ciepła wykorzystujących energię z gruntu, o mocy od 5 do 60 kW. Podłączając pompy w układ kaskadowy uzyskujemy moc do 360 kW .
Wyposażenie pomp ciepła FIGHTER w systemowe rozwiązania wentylacji lub chłodzenia, zapewni układ dzięki któremu utrzymamy komfort cieplny w budynku przez cały rok.

Zaawansowana automatyka wyposażona w panel sterowania z menu w języku polskim zapewnia bezobsługową pracę systemu ogrzewania.

Chłodzenie

W obiegu dolnego źródła zasilania pompy ciepła krąży czynnik o temperaturze 0-10 oC. Warto to wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń latem. Pozwala na to zastosowanie modułów systemowych NIBE PKM lub HPAC.

Ciepło Twojego domu i ochrona naszej planety!

Kupując pompę ciepła zapewniasz sobie komfort ogrzewania w zimie i klimatyzacji w lecie.

Kupując pompę ciepła już od pierwszego dnia jej ekspoloatacji przyczyniasz się do zmniejszenia emsji CO2 i zwiększenia wykorzystania energii odnawialnej.

Uzgodnienie ze szczytu Rady Europy z marca 2007 r. zakłada, iż wszystkie kraje Unii Europejskiej do 2020 roku muszą spełnić cele 3 x 20:
° zmniejszenie emisji CO2 o 20%
° zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych do 20%
° zwiększenie efektywności energetycznej o 20% 

 


Powietrzne pompy ciepła to pompy które odzyskują energię z powietrza krążącego w budynku lub powietrze zewnętrzne. Źródło ciepła stanowią wszelkiego rodzaju urządzenia wytwarzające ciepło tj. oświetlenie, telewizor, lodówka, kuchnia oraz samo ciało ludzkie wytwarzające około 250 W energii. W sumie energia ta zostaje odzyskana i odprowadzana do systemu ogrzewania. Dzięki temu powietrzne pompy ciepła typu FIGHTER wentylują i ogrzewają pomieszczenia a także zaopatrują w ciepłą wodę użytkową. Mogą one wykorzystywać nasze tradycyjne grzejniki jak i być zastosowane do ogrzewania podłogowego. Działają na zasadzie elektronicznego sterowania i mogą ogrzewać domy o powierzchni od 70 do 250 m2


 

      

 

 

 

<a href="../https://plus.google.com/109406414633546081048" rel="publisher">Google+</a>